Opiniowanie i Ekspertyzy z zakresu Informatyki Śledczej

Opiniowanie i ekspertyzy z zakresu urządzeń służacych do elektronicznej inwigilacji, informatyki śledczej obejmują szeroko pojęte analizy sprzętu komputerowego, oprogramowania, telefonów, jak również innych urządzeń elektronicznych w zakresie poszukiwania i pozyskiwania dowodów cyfrowych.
Badania obejmują także odzyskiwanie, poszukiwanie oraz analizę informacji zawartych na różnego rodzaju nośnikach pamięci, takich jak dyski ssd, dyski twarde, pamięci flash (urządzenia typu pendrive itp).

W zakres ekspertyz i wydawanych przez nas opinii z wchodzą:

  Z działu Informatyki Śledczej:
 • odzyskiwanie danych z nośników (dyski twarde talerzowe i ssd, pamięci flash,karty pamięci), w tym uszkodzonych fizycznie i logicznie, jak również danych usuniętych specjalnie przez użytkowników,

 • analiza zawartości urządzeń wg. wskazanej specyfikacji,

 • odtwarzanie przebiegu realizacji przestępst internetowych, oszustw,

 • analiza historii korzystania z komputera we wybranym czasie, archiwum komunikatorów, historie odwiedzanych stron internetowych, odzyskiwanie email, analiza email, wiadomośc z portali społecznościowych,

 • odzyskiwanie haseł oraz odszyfrowywanie danych


Czy wiesz, że...
Firma InfoDetect w Lublinie posiada nowoczesne urządzenia oraz oprogramowanie do informatyki śledczej oraz jako jedyni posiadamy wyspecjalizowane urządzenia do wykrywania wszelkiego rodzaju zagłuszaczy, skanerów radiowych i podsłuchów.

  Z działu Informatyka śledcza - Odszyfrowywanie danych

  Posiadmy na wyposażeniu wyspecjalizowane urządzenie i oprogramownaie do odszyfrowywania danych, odnajdywania haseł.
  Dla przykładu nasz system posiada moc ok. 500 GH/s dla pełnego MD5, ok. 70000 MH/s dla SHA256


  Z działu Informatyka Śledcza - Analiza telefonów komórkowych, tabletów:
 • odzyskiwanie usuniętych wiadomości SMS i MMS, historii połączeń, danych GPS, historii stron internetowych, historii oglądanych zdjęć, historii czatów internetowych, wykaz aplikacji

 • pełną sprzętową lub programową akwizycję danych zapisanych w pamięci badanych urządzeń mobilnych – również tych zabezpieczonych kodem,

 • analiza oprogramowania

 • wykrywanie oprogramowania szpiegującego

Nasza firma dzięki profesjonalnemu sprzętu możliwia wykonanie badania zawartości pamięci również w przypadku uszkodzonych urządzeń. Zakres usługi może również obejmować wymianę uszkodzonych elementów urządzenia, dzięki któremu możliwe jest połącznie go z komputerem. W innych przypadkach może dojśc również do wylutowania kości pamięci i odczytanie jej zawartości za pomocą specjalistycznego urządzenia serwisowego (chip-off, jtag).

  Z działu Informatyka Śledcza - Urządzenia elektroniczne, Inwigilacja i Kontr-inwigilacja
 • analiza skanerów radiowych, systemów zagłuszających

 • analiza urządzeń podsłuchowych (radiowych, przewodowych) w tym mikrokamery

 • audytyty pod kątem możliwości inwigilacji oraz kontrinwigilacji

 • wykonywanie badań antypodsłuchowych obiektów, urządzeń oraz pojazdów,

 • wykonywanie badań nadajników GPS, akwizycja danych, ustalanie tras przejazdów, analiza sprzętowa

Każde badanie/analiza kończy się wydaniem pisemnej opinii. Diagnoza przekazanego urządzenia elektronicznego,telefonu komórkowego, dysku hdd itp zawsze jest poprzedzona wyceną prac, koniecznych do udzielenia odpowiedzi na pytania zlecającego, następuje to niezwłocznie po dostarczeniu do biura InfoDetect w Lublinie.
Po akceptacji kosztorysu, materiał dowodowy przekazywany jest niezwłocznie do badania, a czas wykonania opinii uzależniony jest od długości kolejki spraw lub realizacja następuje w trybie natychmiastowym ze względu na okoliczności.

Dla kogo pracujemy?

 • Klienci indywidualni
  Firmy
  Instytucje
  Agencje Detektywistyczne
  Kancelarie Prawnicze

O nas

Nasz zespół biegłych sądowych i detektywów to profesjonaliści, którzy radzą sobie z najbardziej skomplikowanymi sprawami. Sprawy rozwodowe, ustalenia majątkowe i personalne, wykrywanie podsłuchów czy ekspertyzy z dziedziny informatyki śledczej to dla nas codzienność.
Postaw na sprawdzoną Agencję Detektywistyczną.
Copyright © 2018 InfoDetect - Agencja Detektywistyczna Lublin. Wszelkie Prawa Zastrzeżone