Nieuczciwa Konkurencja

Konkurencja w ekonomii określana jest jako niezbędny element konsumeryzmu. Niestety niektóre firmy w ramach konkurencji dopuszczają się działań, które negatywnie wpływają na rozwój wolnego rynku, pozycję innych przedsiębiorstw i bezpieczeństwo konsumentów.


Czy wiesz, że...
aktem prawnym regulującym konkurencję jest Ustawa o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji z dnia 16 kwietnia 1993 roku


Czyn nieuczciwej konkurencji

W myśl artykułu 3 ust. 1 Ustawy o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji "czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeśli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy, lub klienta". Definicja ta ma dość ogólny charakter, dlatego dalsza część aktu zawiera spis przykładowych czynów uznawanych za niezgodne z prawem. Mogą być to:Zadaniem naszych Detektywów jest ustalenie, czy działania Twojej konkurencji są zgodne z prawem, dobrymi obyczajami lub czy nie zagrażają interesom Twoim i Twoich klientów. Nasi pracownicy dotarą do niezbędnych informacji i dowodów, dzięki którym będziesz mógł dochodzić swoich praw w sądzie. Jeżeli chcesz ochronić swoje przedsiębiorstwo przed ewentualnymi stratami wywołanymi przez nieuczciwą konkurencję, przeprowadzimy dla Ciebie analizę ryzyka stosowania nieuczciwych praktyk przez Twoją konkurencję oraz zbierzemy odpowiedni materiał dowodowy.

Dla kogo pracujemy?

  • Klienci indywidualni
    Firmy
    Instytucje
    Agencje Detektywistyczne
    Kancelarie Prawnicze

O nas

Nasz zespół biegłych sądowych i detektywów to profesjonaliści, którzy radzą sobie z najbardziej skomplikowanymi sprawami. Sprawy rozwodowe, ustalenia majątkowe i personalne, wykrywanie podsłuchów czy ekspertyzy z dziedziny informatyki śledczej to dla nas codzienność.
Postaw na sprawdzoną Agencję Detektywistyczną.
Copyright © 2016 InfoDetect - Agencja Detektywistyczna Lublin. Wszelkie Prawa Zastrzeżone