Nieuczciwa Konkurencja

Konkurencja w ekonomii określana jest jako niezbędny element konsumeryzmu. Niestety niektóre firmy w ramach konkurencji dopuszczają się działań, które negatywnie wpływają na rozwój wolnego rynku, pozycję innych przedsiębiorstw i bezpieczeństwo konsumentów.


Czy wiesz, że...
aktem prawnym regulującym konkurencję jest Ustawa o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji z dnia 16 kwietnia 1993 roku


Czyn nieuczciwej konkurencji

W myśl artykułu 3 ust. 1 Ustawy o Zwalczaniu Nieuczciwej Konkurencji "czynem nieuczciwej konkurencji jest działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeśli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy, lub klienta". Definicja ta ma dość ogólny charakter, dlatego dalsza część aktu zawiera spis przykładowych czynów uznawanych za niezgodne z prawem. Mogą być to:Zadaniem naszych Detektywów jest ustalenie, czy działania Twojej konkurencji są zgodne z prawem, dobrymi obyczajami lub czy nie zagrażają interesom Twoim i Twoich klientów. Nasi pracownicy dotarą do niezbędnych informacji i dowodów, dzięki którym będziesz mógł dochodzić swoich praw w sądzie. Jeżeli chcesz ochronić swoje przedsiębiorstwo przed ewentualnymi stratami wywołanymi przez nieuczciwą konkurencję, przeprowadzimy dla Ciebie analizę ryzyka stosowania nieuczciwych praktyk przez Twoją konkurencję oraz zbierzemy odpowiedni materiał dowodowy.

 • InfoDetect - Detektyw
       ul. Pana Balcera 6 lok.9
       Lublin
 • 733-075-325
 • bok@infodetect.pl

Dla kogo pracujemy?

 • Klienci indywidualni
  Firmy
  Instytucje
  Agencje Detektywistyczne
  Kancelarie Prawnicze

O nas

Nasz zespół biegłych sądowych i detektywów to profesjonaliści, którzy radzą sobie z najbardziej skomplikowanymi sprawami. Sprawy rozwodowe, ustalenia majątkowe i personalne, wykrywanie podsłuchów czy ekspertyzy z dziedziny informatyki śledczej to dla nas codzienność.
Postaw na sprawdzoną Agencję Detektywistyczną.
Copyright © 2016 InfoDetect - Agencja Detektywistyczna Lublin. Wszelkie Prawa Zastrzeżone